Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Zaloguj się
Nowy koszyk 0

Generator ozonu ozonator 2108 7000mg pilot VIAKEN

Przeglądasz ofertę archiwalną
 • Podatek VAT
  23,00%
 • Waga
  5kg
 • Model
  GL-2108
 • Gwarancja(mies.)
  12 Firma / 24 Konsument
 • Wysokość
  0 cm
 • Długość
  0 cm
 • Szerokość
  0 cm
 • Opis towaru
 • Cechy towaru
 • Dodaj do porównaniaPorównaj
Dodano do listy porównania
Możesz dodać od 2 do 4 produktów
Możesz dodać maksymalnie 4 produkty
Przejdź do porównywania

Opis towaru

Opis:

 

WIELOFUNKCYJNY GENERATOR OZONU VIAKEN VAIRO-2108 7G

 

Przedmiotem oferty jest wielofunkcyjny ozonator firmy Viaken model VAIRO-2108 7G, silnie utleniające i dezynfekujące właściwości ozonu powodują, iż jest on powszechnie wykorzystywany na całym świecie w celu zwalczania bakterii i innych drobnoustrojów. Szerokie zastosowanie ozonatora pozwala wykorzystać go zarówno do serwisowania urządzeń klimatyzacyjnych jak i dezynfekcji pomieszczeń.

ZASTOSOWANIE

 

    Dezynfekcji i ozonowania powietrza w pomieszczeniach celem usunięcia: nieprzyjemnych zapachów, bakterii, drobnoustrojów chorobotwórczych, wirusów, pleśni, grzybów, alergenów, roztoczy.

    Dezynfekcji i ozonowanie pojazdów: klimatyzacja samochodowa, dezynfekcja wnętrza, usuwanie nieprzyjemnych zapachów, za pomocą ozonatora usuwa się nieprzyjemny zapach pochodzący od bakterii i grzybów zgromadzonych na parowniku układu klimatyzacji.

    Inne zastosowania: ozonowanie: szaf, pojazdów w auto myjniach, zakładach blacharskich (ostatnia faza czyszczenia po naprawie).

 

PARAMETRY

 

    Model: VAIRO-2108 7G

    Napięcie zasilania - 230 VAC

    Pobór mocy - 145 W

    Metoda produkcji ozonu - wyładowania koronowe

    Gaz zasilający - Otaczające powietrze

    Wymiary - 420/310/121 mm

    Waga - 5 kg

    Obudowa - Plastik

    Zastosowanie - pokoje hotelowe, mieszkania, samochody

    Czas pracy - 15min, 30min, 1H, 2H

    Środowisko pracy - powietrze

    Wydajność ozonu - 7000 mg/h

    Certyfikat - CE

    Żywotność: ~17000 h

 

ZAWARTOŚĆ

 

    Ozonator VOZ-GL-2186

    Pilot

    Instrukcja obsługi

 

BAKTERIE I WIRUSY ZABIJANE PRZEZ OZON

 

    Aspergillus Niger

    Bacillus Bacteria

    Bacillus Anthracis

    Bacillus cereus

    B. cereus

    Bacillus subtilis

    Bacteriophage f2

    Botrytis cinerea

    Candida Bacteria

    Clavibacter michiganense

    Cladosporium

    Clostridium Bacteria

    Clostridium Botulinum Spores

    Coxsackie Virus A9

    Coxsackie Virus B5

    Diphtheria Pathogen

    Eberth Bacillus

    Echo Virus 29

    E-coli

    Encephalomyocarditis Virus

    Endamoebic Cysts Bacteria

    Enterovirus Virus

    Fusarium oxysporum f.sp. lycopersici

    Fusarium oxysporum f.sp. melonogea

    GDVII Virus

    Hepatitis A virus

    Herpes Virus

    Influenza Virus

    Klebs-Loffler Bacillus

    Legionella pneumophila

    Luminescent

    Basidiomycetes

    Mucor piriformis

    Mycobacterium avium

    Mycobacterium foruitum

    Penicillium Bacteria

    Phytophthora parasitica

    Poliomyelitis Virus

    Poliovirus type 1

    Proteus Bacteria

    Pseudomonas Bacteria

    Rhabdovirus virus

    Salmonella Bacteria

    Salmonella typhimurium

    Schistosoma Bacteria

    Staph epidermidis

    Staphylococci

    Stomatitis Virus

    Streptococcus Bacteria

    Verticillium dahliae

    Vesicular Virus

    Virbrio Cholera Bacteria

    Vicia Faba progeny

 

Co to jest ozon?

 

    Ozon jest postacią tlenu, który ma trzy atomy w cząsteczce, zamiast dwóch atomów tlenu, ale szybko się rozkłada i zamienia się w tlenu. Została odkryta w 1840 przez Christian Friedrich Schönbein.

 

Jak powstaje ozon?

 

    Istnieją dwa sposoby wytwarzania ozonu ... ultrafioletowym i ulotu. Większość urządzeń korzysta z metody wyładowań koronowych, symulując wyładowania atmosferyczne.. Sprzęt wykorzystujący UV jest nieskuteczny, kosztowny w obsłudze.

 

Jak stosujemy Ozon?

 

    Ozon jest jednym z najsilniejszych środków odkażających i utleniaczy i zabija bakterii E.coli, Listeria, Salmonella, Giardia i Cryptosporidium skuteczniej niż konwencjonalne środki dezynfekcyjne, jak chlor.. W rzeczywistości, ozon zabija E.coli ponad 3000 razy szybciej niż chlor, . Po wygenerowaniu OZONU dostaje się do szczeliny, dywany, zasłony, meble, itd.. Gdy dodatkowy atom tlenu dzieli się w cząsteczki ozonu, następuje: dezynfekcja i utlenianie. Jako środek odkażający, atomy te szybko niszczą bakterie, pleśni i nieprzyjemnych zapachów

 

Czy ozon jest bezpieczny?

 

    Tak, ale , umiar jest kluczem. Ozon w bardzo wysokim stężeniu może działać drażniąco na błony śluzowe i drogi oddechowe. Wytwarzanie Ozonu w bezpiecznej i umiarkowane ilości oczyszcza powietrze, ilość gramów ozonu nalęży przeliczyć na metry kwadratowe. Przed użyciem generatora ozonu należy zapoznać się z załączoną instrukcją dołączonego do każdego urządzenia . Ozon może zaostrzyć astmę. Po oczyszczeniu pomieszczenia przy pomocy Ozonu należy je wietrzyć min. 3 godz

 

Jak można stwierdzić stężenie ozonu?

 

    Istnieje szereg dostępnych metod mechanicznych, najczęściej i skuteczne są rury Draeger. Residual

 

Jak długo ozon zostaje?

 

    Tak szybko jak ozon powstaje w generatorze i rozprasza się w pokoju tak szybko rozpada się z powrotem w tlen. Na ten krok zachodzi kilka procesów, w tym: ( zmiany do tlenu) z powodu niestabilności chemicznej ozonu. Przyspieszenie tego procesu zachodzi przez obecność takich czynników jak: ściany, dywany itp., stymulowanie procesu rozkładu. Z reakcji utleniania substancji organicznych powodujących nieprzyjemny zapach, który usuwa ozon, bakterie, które ponownie zużywają ozonu w reakcjach utleniania. Dodatkowo ozon sam w sobie posiada okres półtrwania co oznacza, że "wolny" powróci do tlenu w ciągu max. 30 minut, w ilości równej połowie jego poziom. Oznacza to, że po każdych następnych 30 minutach jest o połowę mniej pozostałości ozonu Jest to zbliżone do ciągu geometrycznego. W praktyce okres półtrwania wynosi zwykle mniej niż 30 minut jest to zależne od temperatury, stężenia bakterii i zanieczyszczenia w powietrzu. Intensywne stężenie ozon nie trwa długo ... po prostu się skończy i znika.

 

Gdzie Ozon jest wykorzystywany?

 

    Te oczyszczacze powietrza były używane od lat przez profesjonalne firm do usunięcia zapachów ognia i powodzi- w dużych sieciach hotelowych, w domu, biurze, piwnicy dezynfekcji.

 

Gdzie umieścić generator ozonu w pokoju?

 

    Jeśli używasz ozon do oczyszczania powietrza zaleca umieścić filtr ozonu wysoko , nie wolno wdychać ozon bezpośrednio z urządzenia. . Umieszczenie urządzenia wysoko pomaga rozproszyć ozonu w pomieszczeniu równomiernie. Ozon jest cięższy od powietrza więc naturalnie będzie opadać na dół. Korzystanie z wentylatora, może również przyczynić się do rozproszenia ozonu w pokoju. Jeśli generator ozonu będzie używany w pustym pokoju w trybie (terapią szokową zwalczania pleśni, bakterii, lub zapachów) urządzenie powinno być umieszczone co najmniej wysokość stołu Nigdy nie umieszczaj generator ozonu na podłodze!

 

Jak często wymaga oczyszczania?

 

    W trudnych warunkach pracy lub poważnie zanieczyszczonych pomieszczeniach generator ozonu powinien być stosowny co 2- 3 tygodnie . W pomieszczeniach z klimatyzacja raz w roku na początku sezonu

 

Czy ozon jest to samo co "SMOG"?

 

    Nie! "Smog" jest stworzony przez zanieczyszczenia powietrza. Smog zawiera niewielkie ilości ozonu, to jest w dużej mierze składa się z szkodliwych substancji chemicznych takich jak tlenek węgla.

 

Jak powstaje ozon i czym różni się od chloru?

 

    W ilościach potrzebnych do oczyszczania wody, nie ma zauważalnego zapachu, smaku i koloru. Nie jest drażniący dla ludzi i sprzętu. Ozon oczyszcza wodę i powietrze bardzo szybko i sprawnie, 3000 razy szybciej niż chlor. Ozon nie pozostawia żadnych produktów ubocznych z wyjątkiem czystego tlenu.

 

Jak działa ozon stosowany do oczyszczania wody czy ma wpływ na powietrze, którym oddychamy?

 

    Ilość ozonu wytwarzanego przez generator ozonu jest bez znaczenia dla normalnej atmosfery, w której żyjemy po rozpuszczeniu w wodzie, ozon jest bardzo bezpieczny. . Nadmiar ozonu szybko zamienia z powrotem w tlen. Uwaga: nie wolno wdychać stężonego ozonu.

 

Jaka powinna być oliwa z oliwek do ozonowania?

 

    Według badań przeprowadzonych przez Hulda Clark- zaleca stosowanie oliwy z oliwek ozonowanej częściowo do użytku wewnętrznego, jako część programu oczyszczania wątroby oraz w celu usunięcia PCB z korpusu (biorąc 2 łyżki oliwy z oliwek częściowo ozonowanej trzy razy dziennie przez 2-3 tygodnie). Częściowo ozonowana oliwa z oliwek zachowuje właściwości , cenione jako fantastyczną odżywkę skóry.

 

Ozon-powszechny środek do sterylizacji

 

    Ozon (O 3) aktywniejszy niż cząsteczki tlenu (600 razy bardziej aktywne niż chlor), skutecznie utlenia. Jego utlenienie jest powszechnie stosowane do sterylizacji, eliminuje bakterie, usuwa toksyczne zapachy . Ozon jest na całym świecie uznane skuteczny środek do sterylizacji. Jego zdolność do sterylizacji jest dwukrotnie większe niż chloru.. Ponadto redukuje się do tlenu po sterylizacji, środek chemiczny nie potrafi tego zrobić

 

Jak działa ozon na dym tytoniowy?

 

    Eliminuje podrażnienia wywołane fenolu gazów, poprzez ich utlenianie.( Fenolu gazu- niewidzialna część dymu tytoniowego, który powoduje dolegliwości oczu i tworzy nieprzyjemny zapach. Ozon oczyszcza w każdym środowisku wpływ dymu całkowicie)

 

 

Cechy towaru

 • Podatek VAT
  23,00%
 • Waga
  5kg
 • Symbol
  GL-2108
 • Model
  GL-2108
 • Gwarancja(mies.)
  12 Firma / 24 Konsument
 • Wysokość
  0 cm
 • Długość
  0 cm
 • Szerokość
  0 cm

Opinie

Stanowczo odradzam Nie polecam Po prostu dobre Warto kupić Polecam!
Podaj treść opinii
Podaj podpis
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
Dodając opinię w sklepie akceptujesz regulamin sklepu oraz politykę prywatności sklepu.
Masz ten towar?
Dodaj pierwszą opinię dla Generator ozonu ozonator 2108 7000mg pilot VIAKEN
star star star star star