Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Zaloguj się
Nowy koszyk 0

Zalety stacji do obsługi klimatyzacji

Zalety stacji do obsługi klimatyzacji

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego warsztatu samochodowego jest stacja do obsługi klimatyzacji. Dzięki temu niewielkiemu, ale niezwykle przydatnemu urządzeniu z łatwością można wykonać regularnie zalecany serwis układu, aby zachwycał jego użytkownika doskonałą wydajnością oraz skutecznością. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym opowiemy o najważniejszych korzyściach posiadania tego rodzaju urządzenia w swoim warsztacie.

Zalety stacji do obsługi klimatyzacji

Po pierwsze jest to urządzenie, które w kompleksowy sposób pozwoli przeprowadzić serwis zarówno w samochodach osobowych, jak i większych pojazdach dostawczych czy ciężarowych. niezależnie od marki i modelu. Zaletą jest także fakt, że na rynku dostępnych jest wiele modeli stacji do obsługi klimatyzacji, które można sterować ręcznie lub automatycznie - wybór zależy wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb. To, co jednak łączy oba te rodzaje urządzeń to fakt, że pozwalają przeprowadzić profesjonalny przegląd w bardzo krótkim czasie. Dlatego wyposażenie swojego warsztatu w tego rodzaju sprzęt jest korzyścią nie tylko dla samych fachowców, ale także dla nawet najbardziej wymagających klientów.

Drugą zaletą, o której nie sposób nie wspomnieć mówiąc o stacjach do obsługi klimatyzacji jest ich bezawaryjność. Inwestując w tego rodzaju urządzenie możemy mieć pewność, że posłuży nam dobrych parę dobrych lat i bez jakichkolwiek problemów zapewni serwisowi możliwość przeprowadzania profesjonalnej usługi. Obsługa sprzętu jest również niezwykle prosta i komfortowa - urządzenia te są wyposażone w intuicyjne menu, zapewniające komfortową pracę.

Nie można zapomnieć także o szerokiej funkcjonalności stacji do serwisu klimatyzacji, która również jest ich ogromną zaletą. Filtry osuszająco-odkwaszające, znajdujące się wewnątrz urządzenia pozwalają z powodzeniem przeprowadzić regenerację całego układu samochodu oraz znajdującego się w nim czynnika chłodniczego. Odseparowując od niego olej, pleśń, grzyby i inne zanieczyszczenia, jakie mogą dostać się do układu poprzez nieszczelności, pozwalają na jego ponowne użycie.

Stacje do obsługi klimatyzacji w każdym samochodzie

Aktualnie rynek klimatyzacyjny przechodzi wielki zmiany, które związane są z produkcją coraz nowszych samochodów, które wyposażone zostają w równie nowe układy chłodnicze. Właśnie dlatego, jeśli chcemy, aby w naszym serwisie znalazły się zarówno urządzenia obsługujące starsze, jak i nowsze modele samochodów, powinniśmy wyposażyć nasz warsztat w odpowiedni sprzęt. Rozwiązaniem będą tutaj stacje umożliwiające serwisowanie za pomocą dwóch czynników chłodniczych: R134a oraz R1234yf. Doskonałą propozycja będzie zatem zakup stacji do obsługi klimatyzacji typu AC DUAL-GAS, która umożliwia uzupełnienie układu zarówno w starszych, jak i nowszych modelach samochodów zarówno tych europejskich, azjatyckich czy amerykańskich. Wszystko dzięki możliwości podpięcia do urządzenia dwóch butli z różnymi czynnikami. Zaletą tego niezwykle uniwersalnego sprzętu jest także fakt, że został on dodatkowo wyposażony w kolorowy wyświetlacz LED oraz wbudowaną drukarkę termiczną, dzięki której możliwe jest natychmiastowe uzyskanie raportu z przeprowadzonych prac serwisowych.

Wszystkie stacje do obsługi klimatyzacji, jakie dostępne są w naszej ofercie, posiadają menu w języku polskim i posiadają kolorowe wyświetlacze, co zdecydowanie wpływa na komfort i szybkość realizacji usługi. Kompaktowe rozmiary, proponowanych przez nas, urządzeń sprawiają, że świetnie sprawdzą się zarówno w większych, jak i zdecydowanie mniejszych warsztatach.

Zależnie od rodzaju urządzenia, jakiego poszukujesz, stacje do obsługi klimatyzacji mogą być wyposażone w takie funkcje jak: tryb manualny i/lub automatyczny; odzyskiwanie starego czynnika; sprawdzanie szczelności; dodawanie i/lub odpływ oleju; bogata baza danych z możliwością aktualizacji; blokada wagi czy możliwość korzystania z dwóch różnych czynników z jednego urządzenia i wiele więcej. Odpowiednio dopasowane urządzenie do indywidualnych potrzeb Twojego warsztatu pozwoli Ci w pełni profesjonalnie i niezwykle komfortowo obsługiwać wszystkie modele pojazdów zarówno osobowych, jak i ciężarowych, niezależnie od ich pochodzenia.