Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Zaloguj się
Nowy koszyk 0

Podpowiadamy, jak urządzić warsztat samochodowy

Podpowiadamy, jak urządzić warsztat samochodowy

Warsztat samochodowy zaliczany jest do grupy tych miejsc, które z racji swojego przeznaczenia, wymagają dokładnej organizacji dostępnej przestrzeni. Mając to na uwadze, warto poświęcić nieco więcej czasu i wyposażyć go we wszystkie niezbędne narzędzia. Podpowiadamy, jak urządzić warsztat samochodowy i w jakie narzędzia go wyposażyć. Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Zadbaj o dobrej jakości wyposażenie

Sukcesem warsztatu samochodowego są nie tylko wykwalifikowani pracownicy, ale również dobrej jakości sprzęt. Żyjemy w czasach, w których każdy się spieszy, a czas jest niemalże na wagę złota. Odpowiednio dobrane urządzenia pomogą w znacznym stopniu skrócić okres realizacji usług naprawczych oraz wpłyną na polepszenie ich jakości. O jakich narzędziach warsztatowych należy pamiętać?

Wózki warsztatowe

Wózki warsztatowe stanowią szalenie istotny element wyposażenia każdego zakładu pracy – bez wyjątku. Do ich największych zalet zaliczyć należy możliwość schowania dowolnych urządzeń oraz ich późniejsza łatwa dostępność. Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór wózków warsztatowych. Niektóre modele posiadają wbudowane kółka, które zapewniają nie tylko stałe, ale i szybki dostęp do potrzebnych narzędzi.

Narzędzia pneumatyczne

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia warsztatu są narzędzia pneumatyczne. Mówiąc o ich zaletach nie sposób nie wspomnieć o dużej wydajności – zwłaszcza w porównaniu z klasycznymi urządzeniami elektrycznymi – oraz kompaktowych wymiarach. W warsztacie nie może zabraknąć m.in.:

  • kluczy pneumatycznych – sprawdzają się doskonale w trakcie wymiany kół,
  • wiertarki pneumatycznej – zaletą tego urządzenia jest to, że – w przeciwieństwie do swojego klasycznego odpowiednika – nie nagrzewa się na wskutek nadmiernej eksploatacji,
  • szlifierka pneumatyczna – nieoceniona podczas różnorodnych prac szlifierskich. Kompaktowe rozmiary czynią ją wyjątkowo praktycznym urządzeniem.

Oczywiście to tylko niektóre narzędzia, których nie może zabraknąć w warsztacie samochodowym. Pełna ich lista umieszczona została na stronie internetowej naszego sklepu.