Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Zaloguj się
Nowy koszyk 0

Zastosowanie podnośników typu bałwanek i przykładowe modele

Zastosowanie podnośników typu bałwanek i przykładowe modele

Bez solidnego podnośnika trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie warsztatów samochodowych czy wulkanizacyjnych. Wiele czynności związanych z naprawą czy wymianą zużytych elementów wymaga podniesienia pojazdu. Rodzajów podnośników jest wiele. Jednym z nich jest tzw. bałwanek, który znajduje zastosowanie w profesjonalnie działających warsztatach. W tym artykule podpowiemy, czym się wyróżnia ten model oraz jakie podnośniki typu "bałwanek" dostępne na rynku warte są uwagi.

Czym wyróżnia się podnośnik typu bałwanek?

“Bałwankiem” (potoczna nazwa związana z kształtem urządzenia) określamy podnośnik pneumatyczny, poduszkowy. Jest to idealne rozwiązanie do każdego warsztatu mechanicznego i wulkanizacyjnego, gdzie często istnieje konieczność szybkiego uniesienia kół pojazdu bez konieczności wykorzystywania dużych podnośników kolumnowych czy nożycowych. “Bałwanki” są dość lekkie, niewielkie i mobile, a to główne cechy, które powodują, że bardzo często okazują się znacznie bardziej przydatne niż inne modele. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w przypadku aut osobowych, ale na rynku dostępne są też urządzenia tego typu przeznaczone do unoszenia aut dostawczych czy małych ciężarówek.

Urządzenia pneumatyczne działają za sprawą siły sprężonego powietrza, co oznacza, że niezbędne będzie zastosowanie również kompresora. Niemniej wielu właścicieli warsztatów decyduje się właśnie na “bałwanka”, gdyż jest on znacznie tańszy niż podnośniki kolumnowe i zajmuje mniej miejsca. Unoszenie pojazdu z zastosowaniem podnośnika pneumatycznego odbywa się szybko, czynność ta może być co chwilę powtarzana, a pracownik nie musi używać siły własnych mięśni.

Polecane podnośniki typu bałwanek w sklepie DARKOMP (urządzenia polskiej produkcji)

W ofercie firmy DARKOMP znajduje się kilka modeli podnośników typu "bałwanek". Wszystkie te urządzenia są polskiej produkcji. Zostały wyprodukowane zgodnie z normami europejskimi, dotyczącymi dokumentacji konstrukcyjnej, terminologii i metodologii. Posiadają deklarację zgodności CE. Są to podnośniki wyróżniające się wysoką jakością, solidnie wykonane i bardzo trwałe. Objęte są 36-miesięczną gwarancją.