Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi ofertami.
Nowy koszyk 0

Zastosowanie wózków warsztatowych

Zastosowanie wózków warsztatowych

Wózki warsztatowe znajdują powszechne zastosowanie w warsztatach oraz zakładach pracy, w których na co dzień wykorzystywane są różnorodne narzędzia i sprzęty. Występują w postaci specjalnych szafek narzędziowych, najczęściej wyposażonych w kółka umożliwiające łatwy transport na niewielkie odległości. Pomagają w prawidłowej organizacji pracy oraz przewożeniu większej ilości narzędzi z miejsca na miejsce.

Korzyści z zastosowania wózka warsztatowego

Wózek narzędziowy, w którym znajdują się wszystkie potrzebne przyrządy, pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wszystko jest w nim uporządkowane, więc bez problemu można odnaleźć niezbędny w danym momencie przedmiot. Jeśli podczas pracy okaże się, że trzeba zmienić stanowisko, bez konieczności używania zbyt dużej siły można przetransportować wszystkie narzędzia w wózku w inne miejsce.

Wózki warsztatowe przydają się wszędzie tam, gdzie występuje konieczność stosowania dużej ilości różnorodnych narzędzi na terenie jednego zakładu pracy. Dotyczy to przede wszystkim motoryzacji, przemysłu i rolnictwa. Co ciekawe, wózki narzędziowe są obecnie dostępne w różnych wariantach, a mniejsze modele często wybierane są również przez klientów indywidualnych.

Wózki narzędziowe to tak naprawę przenośne stanowiska pracy, które zapewniają stały i szybki dostęp do narzędzi. Niekiedy służą one również jako stół roboczy, wózek transportowy, a nawet podest. Dobór wózka zależy przede wszystkim od specyfiki pracy w danym warsztacie czy zakładzie. W zależności od miejsca użytkowania i charakteru pracy wybierane są wózki duże, wyposażone w solidny blat, które z powodzeniem zastępują mobilne stoły warsztatowe, lub też znacznie mniejsze, służące głównie do przechowywania i łatwego transportu narzędzi.

Oprócz mobilności, pojemności i możliwości łatwego porządkowania narzędzi, wózki zapewniają również bezpieczeństwo podczas pracy. W tym przypadku bardzo ważna jest przede wszystkim stabilność wózka nawet przy obciążonych szufladach. Obecnie jednak producenci stosują szereg sprawdzonych zabezpieczeń, które ułatwiają bezproblemowy transport wózka całkowicie wypełnionego różnego rodzaju akcesoriami.